Grupa Fewaterm | Rolnictwo
15901
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15901,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Wierzba energetyczna

Wierzba energetyczna to typowo Polska odmiana roślin energetycznych, która w szybki sposób podbija sektor energetyczny i przemysłowy. Jest łatwa do uprawiania, bardzo odporna na anomalie pogodowe oraz genetycznie przystosowana do bardzo szybkiego wzrostu. Jako odnawialne źródło energii posiada bardzo duży potencjał energetyczny biomasy. Łącząc wyżej wymienione zalety, otrzymamy innowacyjne, przyjazne dla środowiska oraz bardzo efektywne paliwo przeznaczone zarówno dla domków jednorodzinnych jak i dla dużych firm.

Odporna na anomalie pogodowe

Odporna na anomalie pogodowe

Prosta w uprawie

Prosta w uprawie

Odnawialne źródło energii

Odnawialne źródło energii

Duży potencjał energetyczny biomasy

Duży potencjał energetyczny biomasy

Wierzbowy surowiec energetyczny ma tę właściwość, że jest w zasadzie niewyczerpalnym i samoodtwarzającym się źródłem, w odróżnieniu od surowców kopalnianych, których zasoby są ograniczone. Ponadto spalane drewno jest znacznie mniej szkodliwe dla środowiska niż produkty np. spalania węgla. Dodatkową zachętą do uprawy wierzby energetycznej na gruntach rolniczych są wsparcia unijne na zakładanie plantacji roślin energetycznych oraz inne dotacje i fundusze pomocowe.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Polityka prywatności Rozumiem